,,Letní prázdniny se zkracovat nebudou," říká ministr školství Robert Plaga

Z důvodu šíření nemoci COVID-19 vláda rozhodla o opatření, které od 11. března zahrnovalo také uzavření základních škol. Mnozí spekulovali o tom, že by se dny, kdy žáci přišli o vyučování, nahradily o letních prázdninách, tedy v červenci a srpnu, to ale ministr školství Robert Plaga dne 23. března vyvrátil. ,,Žádný scénář, se kterým ministerstvo školství pracuje, nepočítá s tím, že by se zkracovaly letošní letní prázdniny," řekl Plaga na tiskové konferenci, kde zmínil i to, že by se žáci měli vrátit do lavic na přelomu května a června. 

Prohlášení ministra školství tak utvrdilo organizátory prázdninových dětských akcí v tom, že mohou pokračovat v jejich přípravách. ,,V současné době plně pracujeme na přípravě našich tří turnusů Letního Sport Kids Campu a předpokládáme, že pokud se žáci v průběhu května a června opět vrátí do škol, tak během letních prázdnin, kdy se naše akce konají, nebude mít vláda ČR důvod k nařízení vyjímečných opatření, která by ohrozila konání našich kempů," říká Daniel Wertheim, hlavní organizátor Sport Kids Camps. 

Budeme rádi, pokud v průběhu letních prázdnin zvolíte pro svého malého sportovce jednu z našich příměstských Sport Kids Camp akcí.

- Letní Sport Kids Camp Praha 4, 13. - 17.7. 2020

- Letní Sport Kids Camp Praha 4 II. turnus, 20.-24.7. 2020

- Letní Sport Kids Camp Jesenice, III. turnus, 17.-21.8. 2020

V současné době vám chceme popřát hodně sil a hlavně zdraví. 

#sportkidscamp

Naši partneři